Hakkımızda

1980 Yılında Kani ÇELİKEL ve arkadaşları tarafından Karşıyaka Doğa Severler Derneği adı altında  faliyetine başlayan  2002 yılına kadar faaliyetlerini bu doğrultuda devam ettiren kulübümüz.

Kuruluş felsefesi olarak  Dağcılık, Kampçılık ve doğa sporlarını tanıtıp geliştirmek ve gençleri bu spor dalları içinde eğitip, daha sağlıklı bir beden ve ruh yapısını sahip olmalarını sağlamak, Çevre bilincini geliştirerek,çevrenin korunmasına katkı sağlamak ve üyeler arasında sevgi,kardeşlik ve dayanışmayı güçlendirmek amacıyla kurulmuştur. Bu felsefede devam etmektedir.Amacımız temiz bir dünyada yaşamak bizden sonra gelecek nesillere temiz yaşanabilir bir dünya bırakmak.Her bireyin sağlıklı kalabilmesi yaşamın sadece bulunduğumuz ortamda olmadığını aynı zamanda bizimle birlikte yaşamını sürdüren diğer canlılarla birlikte yaşamımızı sürdürdüğümüz gerçeğinin anlaşılmasını sağlamak. Yaşamı ve doğayı korumak,korunmasını sağlamak bilincini aşılamak.

2002 yılında hem adına hemde faaliyet alanına dağcılığı ekleyerek,17.09.2002 tarihinde

KARŞIYAKA DAĞCILlK, DOĞA SPORLARI VE DOĞA SEVERLER KULÜBÜ DERNEĞİ 

olarak kulüpleşmiştir. Dağcılık faaliyetlerini TDF tescili alarak düzenli bir şekilde her geçen gün arttırarak,geliştirerek devam ettiriyor.

Kani ÇELİKEL ve 12 arkadaşı tarafından kurulan kulübümüz İzmir’de İdadik ve Dedak’tan sonra tescil alan üçüncü kulüptür. Doğa yürüyüşleri ile başlayan geçmişimiz yıılar geçtikçe dağcılık eğitimlerine TDF bünyesinde başlamış bir çok arkadaşımız TDF eğitimlerini başarı ile tamamlamışlardır. Yürüyüşlerimizi dağcılık sporunu bilinçli yapmak adına her türlü özveriyi göstermektedir. Tdf eğitimlerinin yanısıra kulüp içi bilgilendirme eğitimlerini dağcılık eğitimlerini tamamlayan arkadaşlarımızla ve kulüp antrenörümüzle devam ettiriyoruz.

 

IMG 0001
Camera: MX320 seriesOrientation: 1